ForumForum  Portalli*Portalli*  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Thėnje tė bukura pėr dashurinė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 63
Age : 30
Registration date : 06/01/2008

MesazhTitulli: Thėnje tė bukura pėr dashurinė   Thu 10 Jan 2008 - 19:14

Kėtu kemi mundėsin te shkruajm ''Thėnje tė bukura pėr dashurinė ''... Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://shoqeria.forumfamilly.com
Buquja_rr
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 22
Age : 33
Registration date : 08/01/2008

MesazhTitulli: Re: Thėnje tė bukura pėr dashurinė   Sat 12 Jan 2008 - 19:34

Dashuri egziston ne poema po edhe ne romane po edhe te Romeu e Zhuljeta po gjithashtu mund te jet edhe ne ZEMRAT tona I love you
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Buquja_rr
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 22
Age : 33
Registration date : 08/01/2008

MesazhTitulli: Re: Thėnje tė bukura pėr dashurinė   Sat 12 Jan 2008 - 22:06

Dashurija rreale te luzon , Dashurija me genjeshtra te hidheron po egziston Dashuria fatale qe te helmon po vjen Dashuria e vertet dhe e sfidon I love you
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Lio
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 898
Age : 33
Localisation : Ne Kasoll
Registration date : 12/01/2008

MesazhTitulli: Re: Thėnje tė bukura pėr dashurinė   Mon 14 Jan 2008 - 17:09

- Dashuria ėshtė det, gjithkush mund tė zhytet, por ai qė s'din t’notoj, mund edhe tė mbytet!

- Dashuria ėshtė e verbėr, ē’menduria e pėrcjell!!

- Dashuria ėshtė njė kopsht me lule nėse hyn aty dije se u ngule!!

- Dashuria ėshtė njė thesar i humbur qė kėrkohet nga njerzimi,i cili neve na kujton,pse ja vlenė me jetu!
I cili neve njerizimit na bėnė tė qmendemi nėse ne atė e fitojmė apo e humbim.

- "Dashuria e papjekur thotė: "Tė dua sepse kam nevojė pėr ty", dashuria e pjekur thotė:
"Kam nevojė pėr ty sepse tė dua".

- Dashuri mundet tė jap vetėm ai qė dashuron!

- Dashuri, njė emėr, emėr qė tė therė nė zemėr qė kur pėrmendet emri i saj lotėt rrjedhin e vuajtja s’ka skaj.

- Dashuria e vėrtetė ėshtė kur zemra dhe mendja jote thonė tė njėjten gjė!

- Emer qė duhet mė shumė se vetvetja emėr qė e din e ē’ėshtė e vėrteta,
qė tė bėnė njėmijė vjet tė jetosh e tė bėnė ē’do gjė ta gėzosh! Dashuria!

- Nėse mė do me lerė tė qetė qė ta vėrtetoj se a tė dua me tė vėrtetė,
e nėse kujton se mė ke fituar ky ėshtė njė mendim i yti i gabuar.

- Dikur desha dikend, dhe ndoshta do ta dua, por si dikur dikend, asnjėherė askėnd.
Edhe pse nuk jemi bashkė , ende tė dua dhe gjithė do tė dua.

- Gjithēka qė dėshiroja netė dhe ditė tė tėra, ishte tė tė dashuroja me gjithė fuqinė e qenies sime.
Lutesha qė tė pranoje tė qėndroje pranė meje deri nė fund tė jetės sime.

- Pėr mua e vetmja nė jetė, nė zemrėn time, e kaluar, ajo qė e deshta me tė vėrtetė.
Mos mendo se pėr ty poezia ime ka marrė fund, sepse fundi nuk i vjen kurrė edhe nėse ty s’tė takoj askund.
Do tė vazhdoj tė shkruaj deri nė fundin e kėsaj botė dhe nuk do tė harroj kurrė si mė mashtroi dashuria jote.

- I shkruaj asaj qė kurr nuk e takova, asaj qė nė zemėr ende e mbaj dhe qė nga fillimi e dashurova.
I shkruaj zėrit qė kurr se dėgjova, dashurisė qė mbet vetėm nė mendje, asaj qė vetėm e ėnderrova.

- I shkruaj njė femre qė e dua shumė, i shkruaj i shkruaj, doren s’mund ta ndalė, i shkruaj nė megjes, ditėn,
nė mbrėmje, nė mesnatė, i shkruaj dhe kur jam nė gjumė. I shkruaj pa zemėr se zemrėn time e ka ajo tė falur nga unė .

- I shkruaj nė letra, por kujt nuk e di, Enigmes, ėnderres qė nė foto se pashė, i shkruaj asaj pėr tė cilėn mbaj zi,
i shkruaj asaj qė nė tė, nė dashuri rashė.

- I shkruaj zemrės qė mundohem ta pėrvetsoj, asaj tė cilės dashurinė qė kam ndaj saj nuk din ta kuptojė.

- Mė fal zemėr se ndoshta mė flajet e mija tė ledova , me fal shpirt se ndoshta nga dashurija tė gjykova.
Mė fal e dashur se veē pėr ty unė mund tė jetojė, mė fal Syri im se pa ty unė nuk dua tė egzistojė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.com
Lio
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 898
Age : 33
Localisation : Ne Kasoll
Registration date : 12/01/2008

MesazhTitulli: Re: Thėnje tė bukura pėr dashurinė   Mon 14 Jan 2008 - 17:10

- Mos harro: Se vetėm ty tė deshta nė kėtė botė, mos harro se pėr ty mbrem su ndalen lot.
Mos harro se pa ty ēdo gjė ėshtė e kotė, mos harro se tė dua ma shumė se dje, sotė.

- Mė kujto edhe kur tė thojnė se nuk jam gjall, mos harro se as guri s’kishte plas ma parė.
Mė thuaj njė herė se kotė nuk ishte krejt ky vajtim , mos harro se ti je e vetmja lumturi nė shpirtin tim.

- Mos lejo qė tė behem i dashurisė, edhe njė viktim , mė thuajė njė herė,
se mė don sa tė dua shpirti im. Mos mendo se edhe nėse me Ty nuk jam, mė beso se vetėm ty tė deshta, me zemėr tė them!

- Edhe pse thonė se koha hakmerret me harresė ndaj kujtimeve, dashuria ime pėr ty kurr nuk do tė zbehet.
Dhimbje e madhe pėr mua do tė ishte t'i harroj ditėt mė tė lumtura tė jetės sime.

- Kam kėrkuar njė njeri si ti pjesėn mė tė madhe tė jetės sime, por ishte shumė vėshtirė ta gjeja.
Dhe befasisht u ktheva, dhe ti ishe aty.

- Kur tė bie shi, dil nga shtėpia dhe leri pikat qė bien tė tė prekin,
janė puthjet e dashurisė qė prej shumė kohėsh kam dashur tė t'i jap.

- Ēka tė shkruaj kur s’kam as fjalė, nuk kam as zemėr, se tė gjitha ti kam falė!

- Lulet nuk mi pranove, tani mė ke zemėruar, kėtė gjest do ta kuptojė se dashurinė time ke refuzuar!

- Bie tė fle, tek ti mendoj, nė enderrat e gjumit ty tė shikoj,
zgjohem nė mėngjes ty tė imagjinoj, pėr tėrė jetėn ty tė dashurojė.

- Do desha tė isha njė pikė loti qė tė lindja nė sytė e tu, tė jetoja nė faqet e tua dhe tė vdisja mbi buzėt e tua.

- Dy pika lot' pėr dashuri, dy zemra qė ndodhen ende nė vetmi,dy zemra tė arta, dy zemra tė zjarrta,
e duan njėra tjetrėn edhe pse jan tė larta !

- Ē'tė them tjetėr ,tash pėrveē se mendo mirė. Mė lėr tė iki nėse tė pengoj ose : Tė dua ,mė thuaj.

- Ēdo ditė po vdes nga pak, se dhemjen e kam afėr e ty tė kam larg. Kam prit e nuk ke ardhė,
pse s’mė vrave ti, po mė le tė gjallė. Vonė ėshtė, vonė ėshtė pėr tė qar, vonė ėshtė pėr tė qesh,
vonė ėshtė pėrseri pran meje tė jesh!

- Jetoj si nė parajsė, nė njė botė krejt tjetėr, nuk di se ē'bėj, nuk di nga shkoj.
Gjithmon njė buzėqeshje mė pėrkėdhel krejt fytyrėn kur kujtoj syt e tu.
A nuk e vėn re o e dashur se sa i dashuruar jam pas teje?

- Kur mė dhe dashurinė zbulova jetėn, kur tė dhashė vetėn time zbulova lumturinė.

- Mbi detin e qet lundronte njė flet . Mbi tė shkruante tė dua pėr jetė!

- Merre zemren time tė shkret mbyte me durė tua pastaj knaqu nė kėtė botė se mė s’tė them tė dua!
Se kjo zemėr veē pėr ty ka rrah dikur, por ti kėtė se kuptove kurrė!!

- Mos loto nėse shkoj e s'kthehem. Mos mė pyet si jam, kur e ndien si ndiehem.

- Mos mė pyet si jetoj kur mė ke lėnė vetė, mos kėrko falje nga zemra qė njė herė e vret.

- Mos trokit mė nė dern time, se ajo ėshtė mbyll, sė nė zemrėn qė e theve kurr s’ke pėr tė hyrė.

- Mos mė thuaj, se mė ke dashuruar, tash ėshtė vonė, shumė vonė pėr tu penduar.

- Mos mė pyet pėr ato ēaste qė dikur me mua kalove, mos loto pėr fatin tonė qe ti vetė e shkatėrrove!!!

- Nė mendjen time shpalos kujtime njė nga njė ,nė njėren nga ato e gjejė tregimin pėr ty ,athua ku je ti!?
A thua ėnderr ishe ti!?

- Nėse nuk tė thash se pėr mua je ti ajo qė mė fal buzėqeshje, ajo qė mė fal ngrohtėsi.
Nėse s'ta shpreha dot sa shumė tė dashuroj fajin e kish natyra qe si dha zemrės gojė.

- Njė mijė poezi do ti shkruaj pėr ty ,por asnjėra s’bėnė punė ,qė tė kthehesh tek unė,
mollė e ndaluar, e ndaluar pėr ne, qenka dashuria jonė, qė u mbulua me dhe!!

- Tash nuk jemi afėr, si dikur nuk jemi, pėrveē njėri tjetėrit tjetėr gjė nuk kemi!

- Tė pres jashtė botės aty ku realiteti bėhet magji, tė pres aty ku urrejtja bėhet dashuri,
ku lotėt kthehen nė rreze dielli. Tė pres aty ku le krenarinė pėr gjithmonė, tė pres aty ku zemra ime s’do tė vuaj mė!

- Sa tė ēmuar janė sytė e tu pas gjithė kėsaj qė kam parė. Sa e varfėr ėshtė gjithēka qė shohė, kur shohė sytė e tu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.com
Lio
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 898
Age : 33
Localisation : Ne Kasoll
Registration date : 12/01/2008

MesazhTitulli: Re: Thėnje tė bukura pėr dashurinė   Mon 14 Jan 2008 - 17:11

Si guxove qė zemrėn time tė ma marrėsh ashtu, si rrezikove kaq shumė. Ke harruar ēka tė kam thėnė!
Borgji me borgj lahet, sepse edhe zemrėn tėnde kam unė.

- Shumė tė dua nė kėtė natė, eja e mos mbaj inat, mos u bė zemėr e ngrutė, jeta ėshtė e shkurtė!

- Pa u lind po e braktis kėtė dashuri, mos harro kur mė the: Do tė jetoj vetėm pėr ty, o ti dhe vetėm ti!
Ti je shkaktare pėr kėtė vetėmi.

- Pa ty nuk mundem tė rri, pa ty jeta mė bėhet hi, pa ty jeta nuk mjafon, se zemra e ime e shkret vetėm ty tė don !

- I thash lotit pse qan mu pėrgjigj: Pėr ty! I thash po boll qave pusho, ai mė shumė rrodhi nė sy!

- I thash zemrės pse je mėrzitur mu pėrgjigj nė heshtje: Jam lodhur duke pritur,
mė tha me gjysėm buzeqeshje.

- E pyeta ē’kuptove nga dashuria? Mė tha: Shpirtin e lenduar nga vetmia,
tė gjitha pėrveē lumturise dhe ngadal fshiu lotėt e mia.

- Pastaj nė vetmi ngela nė dhomė me shoqerin e lotėve nė sy dhe me zemren e lėnduar pėr njė vajzė,
se nuk mund tė jetoj dot unė pa ty !!

- S'kam besuar se mė ik si era, s'kam menduar tė jetoj pa ty,
s'besoj se erdhi pranvera derisa s'pushojnė tė lotojnė kėta sy !

- Nė ēdo hap nė ēdo vend dhe nė gjum mė bie ndėrmend. Kur flej mė duket tė kam pranė,
kur qeshi mė duket mė shikon,
kur qaj mė duket mė pajton. Eja pranė meje !!

- Ti prap mė thua se mė don, por ti po shkon dhe po gabon. Si harrojė ata sy, si dhe lotėt qė tė rrodhen ty!

- Ti me fajson pėr atė gabim, ti po hidhrohesh pa kuptim! Kujtohu se ē’po bėn, dashurin tonė ku po e len!

- Kur rrjedh njė lot besoje se e ka me tė vėrtet, kur vuan njė zemėr pa ty nuk rri dot e qet!

- Kur njė zė i lenduar do qė tė tregojė diēka, dėgjoje me vėmendje se pėr ty shumė dashuri ka!!

- Kur njė dhimbje thėrret, mos e luaj mė me tej por mbaje pran vetės dhe shėroje qė andej.

- Kur dy sy tė shikojnė tė lenduar e me trishtim puthi e mbeshteti nė zemėr,
sepse ata janė sytė e mi, se ti je shpirti im!!

- A t'kujtohet ajo natė ,ajo natė e ftohtė, kur mė le e dashur duke qajtė me lotė!
Mbaje fjalėn e dashurisė kurr mos e harro bėhu besnike dhe gjithmonė beso! Por, prej ditės qė s’tė pash,
prej ditės qė shkove, unė pėr ty mendoj por ti mė harrove !

- Mos mė veshtro e heshtur mos mė kėrko, tė lutem mė harro!! S’mėsove tė duash prandaj do tė vuash,
> nuk do tė jeshė mė puthja ime nuk do tė keshe mė ledhatime. Tė lutem shko, tė lutem mė harro !!

- A e ke provuar atė ndjenjė kur tė vjen t’i thuash shpirt, asaj qė e dashura jote s’ėshtė?
Kur i thua zemėr asaj qė nuk rri me ty, pranė, por zemrėn me ty e ndan?!

- Ē'do ditė pa ty, ėshtė si njė ditė pa diell. Ē'do mbrėmje pa ty, ėshtė si njė natė pa yje.
Ē'do orė pa ty, ėshtė si njė jetė pa ndjenja. Ē'do minut pa ty, ėshtė njė minut si mos tė isha nė jetė.
Ē'do sekund pa ty, ėshtė si mos t’mė rreh zemra.

- Deshirojė tė shoh me sy e tė mos digjem mall pėr ty, vetėm ta dish se sa tė dua s’do jetoje as njė orė pa mua!

- Digjem, pėrvėlohem se tė dua shumė, ditėn mendohem, natėn rri pa gjumė.

- Dua qė sa mė pare, kur tė zgjohem njė mėngjesė, pranė meje tė tė takoj ty. Ti je krijesė e veēantė e zemrės sime. Mė mungon pa masė!!

- Dy zemra lindin, dy zemra qeshin, dy zemra qajn, dy zemra vdesin. Njeriu pa dashuri si nėna pa fėmi,
dashuria pa takim si Pranvera pa gjelbrim !!

- E dua edhe shiun tash. I mbyllė sytė dhe e ndjej ende ēastin kur mė preke nė dorė.
Tė shiqova turpshėm, e ti mė buzėqeshe.

- E pash shkėlqimin e shikimit tėnd nė sytė e tu, rrezet e tė cilit mė bėnė tė ndjej dridhje tė lehta nėpėr gjithė trupin.
As qė kam menduar se do tė ndihem ndonjėherė ashtu si atė ditė.

- E plaguar zemra ime larg teje, i helmuar shpirti im pa ty ,
kur tė takohemi pėrseri do t’ma shėrosh plagen me dashuri!!!

- Eja me mua se ty tė kam shpres, eja me mua se pa ty s’du tė plakem dhe vdes.
Ti je djelli qė mua mė ngroh, ti je ėndrra qė unė ēdo natė e shoh!

- Eja ti mos vono, eja ti po tė pres. Eja ti, vetėm ti hapma qiellin!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.com
DeQaNaSjA
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 726
Age : 26
Localisation : Ne Boten e Qudirave
Registration date : 12/01/2008

MesazhTitulli: Re: Thėnje tė bukura pėr dashurinė   Sat 9 Feb 2008 - 13:55

un thom ...
Kur njeriu dashuron nuk ka frike...
Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet...
Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj...
Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft....
Xhelozia lind me dashurine po nuk vdes gjithmone bashke me te...
Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme...
Dashuria ben boten te rrotullohet ose e thene ndryshe
Love makes the world go around
Gold makes the world go around too
Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton
dashuria s'eshte egoiste
menyra me e mire per te dashuruar eshte te dashurosh sikur s'ke qene lenduar asnjehere
Kur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur
Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre
Kurre mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do, ata mund te ta thyejne zemren, por ti mund te thyesh te tyren nqs nuk ja thuaj
Dashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marrin
Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithcka

Dashuria eshte gezimi per tu bere dy.
Dashuria eshte frika per tu bere tre.
Dashuria eshte tmerri per te ngelur nje.
Dashuria eshte dobesia fizike e shpirtit
Dashuria eshte poezia e ndjenjaveDashuria eshte nje Keshtjelle me mure te larta, qe ka vetem nje porte.Kur futesh ne te kjo dere mbyllet per te mos u hapur me kurre, dhe per te te lene ne gjelberimin e pafund te kopshteve te keshtjelles
Dashuri ashte qe te ben te dashurosh
Dashuria eshte qe te ben te gezosh,
Dashuria eshte qe te ben te vajtosh
Dashuria eshte lumturi kur e ke prane
Dashuria eshte sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afer.
Dashuria eshte semundje dhe iluzion kur je larg.
Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte."
Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute.
Dashuria eshte verbim kur vendoset para arsyes."
Dashuria eshte shurdhim kur te largon nga njerzit e tjere.
Dashuria eshte memece kur nuk ke fantazi."
Dashuria eshte e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures.
Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire.
Dashuria qendron ne zemer prandaj sduhet te zgjedhi vetem me sy.
Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi ..... jane velat e dashurise pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetes komplekse
Dashuria eshte celsi prej floriri qe hap dyerte e lumturise.
Shoqeria perfundon ne dashuri ndonjehere, dashuria ne shoqeri ? Kurre
Ne qofte se e do dike lere te lire, nqs ai vjen tek ty, eshte i joti, nqs nuk vjen, ska qene, dhe nuk do te jete i joti asnjehere.
Gezimi eshte rrjeta e dashurise qe ze shume shpirtra
DASHURIA ESHTE HUMNER QE PO RE STE GJENDEN ME AS KOCKAT
DASHURIA ESHTE SEMUNDJE E PASHERUESHME
DASHURIA ESHTE SYRI I NJE TE VERBRI DHE DEGJIMI I NJE TE SHURDHERI
PA DASHURI SKA JETE DHE JETE PA DASHURI KURR SMUND TE KETE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
GentaNumri i postimeve : 20
Registration date : 17/02/2008

MesazhTitulli: o si jo   Sun 17 Feb 2008 - 16:38

dashurija asht si therra qe te pengon gjithmon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
GentaNumri i postimeve : 20
Registration date : 17/02/2008

MesazhTitulli: prap se prap   Sun 17 Feb 2008 - 16:40

po thom se qashtu o me te vertet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Thėnje tė bukura pėr dashurinė   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Thėnje tė bukura pėr dashurinė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Dashuria!-
Kėrce tek: