ForumForum  Portalli*Portalli*  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Edhe majmunet prostituohen

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cracker besi
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 239
Age : 29
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: Edhe majmunet prostituohen   Mon 14 Jan 2008 - 12:21

Prostitucioni mund tė jetė vėrtet profesioni mė antik nė botė, nėse edhe majmunėt e ushtrojnė atė. Duke iu referuar tė dhėnave nga njė studim i publikuar te revista "Animal Behavior", (Sjellja e kafshėve), meshkujt e majmunėve makakė me bisht tė gjatė tė Indonezisė, pastrojnė trupin e femrave nga pleshtat, nė kėmbim tė favoreve seksuale.

Nė artikull thuhet se ky ėshtė njė ritual qė kryhet pėrpara ēiftezimit dhe rrit numrin e raporteve seksuale mes majmuneve. Pasi janė pastruar nga pleshtat, aktiviteti seksual i majmunėve femra jo vetėm dyfishohet, por madje rritet me njė mesatare prej 1,5 deri nė 3,5 raporte ēdo orė.


Sipas studimit tė kryer nga Michel Gumert i Universitetit Teknologjik Nanyang tė Singaporit, koha qė njė majmun mashkull harxhon pėr tė pastruar femrėn nga pleshtat, varion nga numri i majmuneve qė janė tė disponueshme nė atė moment.


Qė me pak fjalė do tė thotė se, sa mė shumė femra tė disponueshme tė ketė, aq me pak ėshtė pastrimi i saktė dhe i gjatė, pasi meshkujt duan tė kenė sa mė shumė raporte tė jetė e mundur, me tė gjitha femrat e lira.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Edhe majmunet prostituohen
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema Shoqėrore :: Kuriozitete-
Kėrce tek: