ForumForum  Portalli*Portalli*  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Histori tė njėjta, persona me tė njėjtin emėr

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cracker besi
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 239
Age : 29
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: Histori tė njėjta, persona me tė njėjtin emėr   Mon 14 Jan 2008 - 12:22

Dy persona me tė njėjtin emėr, kanė jetuar dy histori tė njėjta. Kjo u zbulua rastėsisht nė vitin 1979, kur gazeta gjermane "Das Besteran", bėri njė konkurs pėr lexuesit e saj. Ata duhet tė shkruanin histori tė veēanta, por qė duhet tė bazoheshin nė incidente tė vėrteta. Fituesi, Walter Kellner shkroi pėr njė histori kur po fluturonte me avionin "Cessna 421" mes Sardenjės dhe Sicilisė. Ai tregon se pėr shkak tė problemeve teknike, avioni u ul nė det, kaloi nė emergjencė e pastaj shpėtoi. Kjo histori u kontestua nga njė austrian qė mbante tė njėjtin emėr si ai, Walter Kellner. Sipas kėtij, gjermani Kellner ia kishte vjedhur kėtė histori atij. Ai kishte udhėtuar nė "Cessna 421", qė kishte pasur probleme teknike dhe qė ishte ulur mbi det. Gazeta i verifikoi tė dy historitė, tė cilat rezultuan sė ishin tė vėrteta, edhe pse ishin pothuaj identike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Histori tė njėjta, persona me tė njėjtin emėr
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema Shoqėrore :: Kuriozitete-
Kėrce tek: