ForumForum  Portalli*Portalli*  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 E merr gjumi nė hekurudhė, mbijeton kalimin e trenit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cracker besi
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 239
Age : 29
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: E merr gjumi nė hekurudhė, mbijeton kalimin e trenit   Mon 14 Jan 2008 - 12:23

Njė australian, i cili ka fjetur nė hekurudhė, ka shpėtuar vetėm me disa gėrvishtje pasi qė treni ka kaluar pėrmbi tė, ka njoftuar policia lokale.

I riu 20-vjeēar ka fjetur tė enjten nė mėngjes nė mes tė binarėve nė qytetin Port Augusta, tė Australisė Jugore. Drejtuesi i trenit e ka hetuar djaloshin e fjetur, por nuk ka arritur qė me kohė tė ndaloj trenin i cili ka kaluar pėrmbi tė.

Policia ka theksuar qė njėzetvjeēari, pėr tė cilin mediat kanė thėnė qė ka qenė nė gjendje tė dehur, ka marrė vetėm gėrvishtje tė lehta.

"Me tė vėrtetė ka qenė me shumė fat pasi qė ka fjetur nė mes tė binarėve dhe treni ka kaluar mbi tė dhe nuk e ka shkelur", ka thėnė pėr tė pėrditshmen “Australian” drejtori i kompanisė hekurudhore “Freightlink”, Tony Aldridge.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
E merr gjumi nė hekurudhė, mbijeton kalimin e trenit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema Shoqėrore :: Kuriozitete-
Kėrce tek: