ForumForum  Portalli*Portalli*  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Martohet Me Te Burgosurin e Denuar Me Vdekje...!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cracker besi
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 239
Age : 29
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: Martohet Me Te Burgosurin e Denuar Me Vdekje...!!   Mon 14 Jan 2008 - 12:24

Njė grua nga Nottinghamshire i Britanisė sė Madhe ėshtė martuar me njė amerikan i cili ėshtė njė i burgosur i dėnuar me vdekje, pasi ata tė dy kanė shkėmbyer disa poezi bashkė. Tracy Morgan e filloi lidhjen e saj me James Morgan para katėr vitesh. Ajo e vizitoi atė nė burgun e Raleigh, tė Karolinės sė Jugut.
Pasi e takoi pėr pesė herė nė burg, ajo vendosi tė zhvendosjes me shtėpi nė qytetin mė tė afėrt tė burgut. Morgan, i cili ėshtė 52 vjeē, ėshtė dėnuar nė nėntor tė vitit 1997, pasi grabiti duke vrarė Patrina Lynette King, 34 vjeēe, nga Asheville. Zonja Morgan deklaroi rreth krimit se nuk ishte njė pengesė pėr tė, pasi ajo mėsoi dhe gjeti tė gjitha detajet rreth krimit. Burime nga departamenti i burgut nė Karolinėn e Jugut, deklarojnė se vetėm dy vetė kanė mundur tė martohen gjatė kohės qė kanė qenė tė burgosur, por ky ėshtė i vetmi rast qė martohet njė i dėnuar me vdekje.

Ndėrsa oficerėt e burgut e lejuan martesėn e cila u bė nė ambientet e burgut, kanė vendosur qė tė martuarit tė takohen nga njė orė e gjysmė nė javė, por do tė jenė gjithmonė tė shoqėruar. Zonja Morgan tha se lidhja filloi pasi ajo i dėrgoi poezi Morganit nė burg. Dhe poezia titullohej "Ku ėshtė i dashuri im?". "Kur ai mė ktheu pėrgjigje ishte shumė i prekur dhe mė tha: - Asnjė nė jetėn time nuk mė ka thirrur i dashuri im". Zonja Morgan ka planifikuar tė jetojė nė Raleigh me djalin e saj 15-vjeēar dhe shprehet optimiste se njė ditė ajo dhe burri i saj do tė jenė bashkė jashtė mureve tė burgut. "Ne nuk dorėzohemi kurrė", thotė ajo. "Unė besoj qė me ndihmėn e Zotit, tė gjitha gjėrat janė tė mundura".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Martohet Me Te Burgosurin e Denuar Me Vdekje...!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema Shoqėrore :: Kuriozitete-
Kėrce tek: