ForumForum  Portalli*Portalli*  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Maratonė nė masturbim

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cracker besi
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 239
Age : 29
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: Maratonė nė masturbim   Mon 14 Jan 2008 - 12:24

Gjatė muajit maj nė Kopenhagė do tė mbahet maratona nė masturbim, Masturbate-a-Thon 2008, pėr tė "thyer tabutė mbi seksualitetin dhe lirimin nga paragjykimet".

Pas San Franciscos e Londrės, mė 31 maj nė Kopenhagė do tė organizohet maratona nė masturbim, Masturbate-a-Thon 2008, nė lokacionin tani pėr tani tė panjohur, ka paralajmėruar tė mėrkurėn organizatorja e kėsaj maratone.

"Qėllimi im ėshtė tė mbledh meshkuj dhe femra nga tė gjitha anėt qė tė flasin pėr masturbimin, i cili mbetet tabu madje edhe nė shtetet mė liberale sikur i yni, dhe tė marrin pjesė nė maratonėn e cila do tė ofrojė kėnaqėsi, relaksim dhe zbulim seksual tė vetvetes", ka thėnė Pia Struck Madsen, seksologe e cila ēdo ditė nė zyrėn e saj pranon “ēifte tė shumta dhe individė me probleme seksuale".

Maratona nė Londėr ėshtė mbajtur nė korrik tė vitit 2006. Njė ngjarje e ngjashme ėshtė organizuar gjashtė vjet mė parė nė San Francisco tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Maratonė nė masturbim
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema Shoqėrore :: Kuriozitete-
Kėrce tek: