ForumForum  Portalli*Portalli*  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Paditet shefi i cili pėrjashton nga puna jo-duhanxhinjtė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cracker besi
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 239
Age : 29
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: Paditet shefi i cili pėrjashton nga puna jo-duhanxhinjtė   Mon 14 Jan 2008 - 12:25

Njė shef gjerman ėshtė dėrguar nė gjykatė pėr shkak te pėrjashtimit nga puna tė punėtorėve tė cilėt nuk kanė pirė duhan dhe zėvendėsimin e tyre me duhanxhinj tė cilėt "janė pėrshtatur mė mirė".

Thomas Jensen, shef i njė shitoreje pėr shitje tė televizorėve nė qytetin Buesum tė Gjermanisė veriore, ka pushuar nga puna tre persona qė nuk pinin duhan nė kompaninė e tij, dhe ka thėnė se nuk do tė pranojė mė persona tė tillė.

"Duhanxhinjtė gjithmonė kanė qenė punėtorėt tonė mė tė mirė. Ata qė nuk pinė duhan pėrzihen nė rendin publik tė korporatės”, ka thėnė ai.

"Tė punėsuarit tanė qė nuk pinin duhan, ishin nė fakt tė bindur qė kishin tė drejtė tė kishin zona tė tyre ku nuk pihet duhani. Ata nuk bėnin gjė tjetėr pėrpos qė ankoheshin tėrė kohėn pėr pirjen e duhanit, dhe mua nuk mė pėlqejnė njerėzit qaramanė”, ka thėnė Jensen.

"Ishte po ashtu zhgėnjyese qė ata nuk pinin duhan e distanconin veten nga duhanxhinjtė nė ngjarjet tona shoqėrore – thjesht kjo nuk ndėrtonte shpirtin e ekipit. Prej tani e tutje, unė do tė punėsojė vetėm duhanxhinj", ka shtuar ai.

Tre tė punėsuarit e pushuar nga puna tani janė duke e paditur atė pėr pėrjashtim tė padrejtė nga puna.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Paditet shefi i cili pėrjashton nga puna jo-duhanxhinjtė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema Shoqėrore :: Kuriozitete-
Kėrce tek: