ForumForum  Portalli*Portalli*  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Sms Dashurie..

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 63
Age : 30
Registration date : 06/01/2008

MesazhTitulli: Sms Dashurie..   Thu 10 Jan 2008 - 19:24

Kėtu mund tė postoim SmS Dashurie... Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://shoqeria.forumfamilly.com
MiRa

avatar

Numri i postimeve : 804
Age : 30
Registration date : 08/01/2008

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie..   Sun 13 Jan 2008 - 20:47

Vala 900 Personin qe e keni kerkuar eshte ne ju i Dashuruar, nese ju e Dashuroni, ju lutem telefononi dhe tregeoni qe e Doni...!

Jeta dhurat e natyrės
--------------------------------------------------------------------------------

Jeta, dhurat e natyrės.

Dashuria, dhutat e jetės,

Puthja, dhurat e dashuris.

Fundi i tė qeshurit ėshtė mėrzija.

Fryti i tė qarit ėshtė ngushllimi.

Bukuria e njeriut pėrbėhet

nga bukuria e fjalės qė flet.


Pa ty


--------------------------------------------------------------------------------

ēdo Dit pa ty, ėshtė sie njė dit pa diell.
ēdo mbrėmje pa ty, ėshtė si njė nat pa yje.
ēdo or pa ty, ėsht si njė jetė pa ndjenja.
ēdo minut pa ty, ėshtė njė minut si mos te isha nė jetė.
ēdo sekund pa ty, ėshtė si mos tmė reh zemra.


LARG


--------------------------------------------------------------------------------

Larg, Malli kėrkon tė mė afrojė afėr teje por larg,
shume largė je .
Syt e mi tė pėrlotur nga pritja e zgjaturė,
buzėt e mija tė pėrvluara nga etja ,
e vallė kur do ta shuaj kėtė etje
Syri tė kėrkon, s'tė gjen ,
vetėm loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit ,
Qindra , mijėra kilometra largė neshė ,
Pėr ne nuk ka ndarje , por durim .


ĖNDRA


--------------------------------------------------------------------------------

Njė ėndėrr plot ngrohtėsi dhe dashuri ,
njė ėndėrr plot emocione dhe ndjenja ,
njė ėndėrr plot vujatje dhe mendime ,
njė ėndėrr ku mundem te them TE DUA ,
dhe shpresoj se nuk do tė jet vetėm nė ėndėrr
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
MiRa

avatar

Numri i postimeve : 804
Age : 30
Registration date : 08/01/2008

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie..   Sun 13 Jan 2008 - 20:49

VETEM TI


--------------------------------------------------------------------------------

Smundem tė mendoj
diqka mė tė mir nė jet ,
se tė dashuroj,tė kam afer tė ledhatoj ,
ti ndjej puthjet tua , ta ndjej ngrohtėsin tėnde,

Smundem tė mendoj diqka mė tė mir nė jet
qė ti tė jesh i imi dit dhe net pėr mira vjet ,
pėr gjithmon,
Smundem tė mendoj diqka mė tė mir nė jet
qė tė vdes pėr ty i dashur ,
Sepse jeta ime pa ty nuk ka kuptim.
mė mungon shumė, ani kisha dėshir qė tė jem pran teje.


DY FJALĖ


--------------------------------------------------------------------------------

Dy fjalė qė tė gėzojn
dy fjalė qė tė hidhrojnė ,
dy fjalė qė tėr jetėn ta ndryshojn

dy fjalė qė kan domethėnjen qka ndi unė pėr ty ,

kėto dy fjalė dua qė tė mi thuashe edhe ti!

dikushė thot se kėto dy fjalė nuk jan shumė,

por kan shumė rėndėsi ,
me kėto dy fjalė mundesh ta ndėrtojshė njė ardhmėri ,
edhe pėr kėtė dua tė ti them ty kėto dy fjalė i dashur
TĖ DUA


--------------------------------------------------------------------------------

SMUNDEM TE HARROJ


--------------------------------------------------------------------------------

Si mundem tė harroj njė djalė qė e kam dashur
e ti si mundesh tė harrosh nje vajzė qė nė zemėr tė ka mbajtur ,
Si ke guxim tė harrosh atė qė kurrė stė ka urrejtur
Si ke force tė largohesh nga ajo qė tė don pėr jetė?


Dashuria


--------------------------------------------------------------------------------

Dora mė shkruan

Zemra mė lėndon,

mė shkruaj i dashur

nė qoft se mė Don!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
XanNuTh`Kkk
Princess
Princess


Numri i postimeve : 42
Age : 28
Registration date : 24/01/2008

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie..   Tue 29 Jan 2008 - 19:55

Nese je ne gjum zgjohu se nuk po nxen dielli e sipas meteoroglogeve paska nevoi per ndriqimin e syve Tu!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
XanNuTh`Kkk
Princess
Princess


Numri i postimeve : 42
Age : 28
Registration date : 24/01/2008

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie..   Tue 29 Jan 2008 - 19:56

Kur Zoti i krijoi engjujt .. i krijoi secilin me te bukur se tietrin... dhe nga zilia ate me te bukurin e hodhen ne tok....hmmmm mos ie vra zemer ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
XanNuTh`Kkk
Princess
Princess


Numri i postimeve : 42
Age : 28
Registration date : 24/01/2008

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie..   Tue 29 Jan 2008 - 19:58

Thon se njerzit dikur kan par engjuj me Sy.. e di pse qeshem zemer... sepse mua me mjafton tet shoh Ty!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
XanNuTh`Kkk
Princess
Princess


Numri i postimeve : 42
Age : 28
Registration date : 24/01/2008

MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie..   Tue 29 Jan 2008 - 20:00

Dashuria Ime per Ty do te marr fund vetem at'her kur nje Piktor i Verber te ket Pikturuar renjen e nje Trendafili ne Dyshemen e Nje keshtjelle qe kurr Nuk kan Egzistuar !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Sms Dashurie..   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Sms Dashurie..
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Dashuria!-
Kėrce tek: