ForumForum  Portalli*Portalli*  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Berisha kundra biznesit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cracker besi
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 239
Age : 28
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: Berisha kundra biznesit   Mon 14 Jan 2008 - 12:42

Ju pershendes per perpjekjet e vazhdueshme qe beni per te evidentuar para shqiptareve hipokrizine dhe fytyren e qeverive shqiptare, kur keto shnderrohen ne ekipe klanore vendimmarrese te shkeputura nga interesi i pergjithshem publik. Veēanėrisht dua t'ju terheq vėmendjen pėr moslėshimin e argumentit qė prekėt disa ditė mė parė, kur qeveria' duke perfituar nga rremuja e zgjedhjeve miratoi ne fshehtesi, pa zhurme e buje' nje ndryshim ne projekt-ligjin per procedurat tatimore, i cili e godet rende biznesin shqiptar. Shikoni me vemendje se si eshte perpiluar*neni 43, pika 2 dhe se si i behet presion biznesit qe te mos veje ne gjykata, duke e detyruar te paguaje gjobat qe me pare. Perfytyroni vetem se ē'mund te ndodhe nese nje biznes gjobitet p.sh.,*me 250*000 euro nga ndonje hajdut idiot*i Tatimeve (se njerez te ndershem aty, nuk mund te gjesh me!). Ai detyrohet te falimentoje, vetem sepse ligji qe pregatitet te miratohet, ia heq atij de fakto mundesine e apelimit ne Gjykate, pasi me pare duhet te paguaje minimumi 500 000 euro. Ja pra, kjo eshte ''klima e favorshme'' per biznesin qe po instalon kjo qeveri mashtruesish. Shpresoj qe kjo tė vazhdohet t'i bėhet e njohur publikut shqiptar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Berisha kundra biznesit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Shkenca dhe Jeta ! :: Shkenca-
Kėrce tek: