ForumForum  Portalli*Portalli*  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ministria e T.K.R.S

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cracker besi
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 239
Age : 28
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: Ministria e T.K.R.S   Mon 14 Jan 2008 - 12:44

Ministria Turizmit, Kultures , Rinise dhe Sporteve
Jane gati 4 ministri te futura ne nje po ta shikosh me vemendje

Me shqeteson ky fakt se me ke nga keto do merret me pare ministri i Ri Z.Pango.

1-Turizmi qe eshte e e vetmja gje qe na ka fal naytra dhe akoma se kemi shfrytezuar sic duhet ( Kroacia burimin kryesor te buxhetit te saj e ka nga Turizmi),ku ka aq shume pe rte bere per te hartuar nje plan-projekt per thithjen e turisteve pra nje gje qe do shume pune e vemendje.

2-Kultura , aty ku Aktoret tane te nderuar akoma marrin pencione qesharake, rroga simbolike , ata qe na kane dhuruar kaq e kaq shume emocione, Kinostudio Shqiperia Sot eshte ne gjendje mizerable po rrenohet cdo dite , pra dhe kjo ka shume per te bere ( ska fonde per filma , ministria si ndihmon fare )

3-Rinia vetem kjo fjale sa dhimbje koke te sjell , sa e sa gjera duhen bere per kete Rini ( do kisha deshire qe stafi qe ti jepte drejtim kesaj pune te ishin vet ata se ata i dine me mire ku calon kali)

4-Sporti , 1- Privatizimi i Klubeve nje domosdoshmeri duke pare qe shteti nuk financon me per klubet , duhen kyther ne SH.A kush ka finance do mbijetoje te tjeret hap krahun ama ato qe do ngelin do jene cilesore do cojen sportin tone me lart.
Nje strategji per mbeshtetjen e atyre sporteve ku te pakten marrim dicka ne Bote ( Boksi ) (Peshngritja) ku kemi marre rrezultate te mbeshteten financiarisht keto sportiste me baze materiale, kushte stervitore bashkohore etj.

Pra miq A nuk eshte nje gabim grumbullimi ne nje ministri i ketyre ?
Mund te diskutoni dhe vec e vec per secilen nga pikat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ministria e T.K.R.S
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Shkenca dhe Jeta ! :: Shkenca-
Kėrce tek: