ForumForum  Portalli*Portalli*  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 I bie katėr herė rrufeja, madje edhe mbi varr

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cracker besi
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 239
Age : 29
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: I bie katėr herė rrufeja, madje edhe mbi varr   Sun 20 Jan 2008 - 19:51

Kot thonė qė rrufeja s'bie dy herė nė tė njėjtin vend. Nė historinė qė do lexoni mė poshtė, rrufeja ka rėnė 4 herė nė tė njėjtin person. Oficeri britanik, major Summerford, u qėllua pėr tė parėn herė nga rrufeja ndėrsa luftonte nė betejėn e Flandersit mė shkurt tė vitit 1918. Ai ra nga kali dhe u paralizua pėrkohėsisht nga mesi e poshtė. Pas kėsaj u tėrhoq nga lufta dhe u vendos nė Vankuver. Njė ditė nė vitin 1924, ndėrsa peshkonte nė lumė, rrufeja qėllon pemėn nėn tė cilėn ishte ulur majori Summerford dhe i paralizoi pjesėn e djathtė. Dy vjet mė vonė, ai ishte shėruar aq sa tė bėnte shėtitje nė njė park. Ishte ditė vere e vitit 1930, kur njė rrufe bie sėrish mbi tė duke e paralizuar pėrkohėsisht. Ai vdiq dy vjet mė vonė. Por as vdekja nuk e shpėtoi nga rrufetė. Katėr vjet mė pas, njė rrufe goditi varrezat dhe shkatėrroi vetėm njė varr. Jua merr mendja se i kujt ishte? I major Summerford
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
I bie katėr herė rrufeja, madje edhe mbi varr
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema Shoqėrore :: Kuriozitete-
Kėrce tek: