ForumForum  Portalli*Portalli*  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Gjeniu i ri ne informatike i refuzon 1 miliarde dollare Yaho

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cracker besi
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 239
Age : 29
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: Gjeniu i ri ne informatike i refuzon 1 miliarde dollare Yaho   Sun 20 Jan 2008 - 19:56

Yahoo i ofron 1 miliarde dollare i pergjigjet "JO", ndersa administratoreve te Microsoft te cilet e marrin per te zhvilluar nje telekonference u thote "Jam ne gjume". Tani Yahoo pritet ti ofroje 1.6 mliarde dollare. Mark Zuckerberg, i riu 22 vjecar, themeluesi i web sajtit facebook.com, eshte bere personi me i perfolur i javes. Yahoo i ofron 1 miliarde dollare i pergjigjet "JO", ndersa administratoreve te Microsoft te cilet e marrin per te zhvilluar nje telekonference u thote "Jam ne gjume". Tani Yahoo pritet ti ofroje 1.6 mliarde dollare. Mark Zuckerberg, i riu 22 vjecar, themeluesi i web sajtit facebook.com, eshte bere personi me i perfolur i javes. Yahoo i ka ofruar 1 miliarde dollare ndersa ai i pergjigjet me nje "JO" dhe ben Yahoo-n te mendoje per nje cmim me te larte. Sipas burimeve te ndryshme, Yahoo planifikon ti ofroje 1.6 miliarde dollare Zuckerbergut perkunder shitjes se web sajtit te tij facebook.com. Cudite nuk mjaftojne ketu, nje mengjes gjersa udheheqesit e larte te Microsoft-it tentojne te lidhen me te permes telekonferences, ai refuzon te bisedoje duke ua mbyllur telefonin. Arsyeja eshte ora 8 mengjesit pasi ai ishte ne gjume. Mark Zuckerberg, ka filluar te shkruaj porgramime qe ne moshen 10 vjecare. PaS shkolles se mesme regjistrohet ne universitetin e famshem amerikan Harward, por sikur deshiron te ndjek rrugen e Bill Gates, dhe edhe Marku largohet nga universiteti duke vazhduar te merret me programim.Tani ai eshte 22 vjec.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Gjeniu i ri ne informatike i refuzon 1 miliarde dollare Yaho
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema Shoqėrore :: Kuriozitete-
Kėrce tek: