ForumForum  Portalli*Portalli*  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Xhaketa pėr duhanpirėsit nė kafe

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cracker besi
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 239
Age : 29
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: Xhaketa pėr duhanpirėsit nė kafe   Sun 20 Jan 2008 - 20:01

Njė pronar i menēur i njė lokali nė Rennes, ka arritur tė bashkojė njė gjė tė domosdoshme me njė gjė tė dobishme, dhe kėshtu tė respektojė ndalesėn e pirjes sė duhanit nė Francė. Mysafirėve tė tij ai iu huazon xhaketa tė ngrohta, tė cilat mund t’i veshin derisa pinė duhan jashtė lokalit.

''T’i thuash klientit del jashtė dhe ndize cigaren ėshtė pak e pahijshme, por t’i ofrosh atij xhaketė pėr tė bėrė kėtė ėshtė pak mė miqėsore”, ka thėnė Gilles Berard, pronar i lokalit Chat Qui Peche nė qender tė Rennes.

Nė bare, restorante dhe klube tė natės nėpėr Francė qė nga 1 janari ėshtė ndaluar pirja e duhanit.

Berard ka blerė 30 xhaketa tė trasha pa mėngė, nė tė cilat ka qepur emrin e lokalit tė tij dhe kėshtu, ndalesėn e pirjes sė duhanit e ka shfrytėzuar pėr marketing tė menēur.

Sipas ligjit tė ri francez, duhanxhinjtė tė cilėt ndezin cigare nė bare, do tė paguajnė nga 68 deri nė 450 euro gjobė, derisa pėr pronarėt qė lejojnė tė shkelen rregullat e reja pason dėnimi deri nė 750 euro.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Xhaketa pėr duhanpirėsit nė kafe
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema Shoqėrore :: Kuriozitete-
Kėrce tek: