ForumForum  Portalli*Portalli*  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Kthen ēekun prej 185 mijė dollarėsh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cracker besi
Vip
Vip
avatar

Numri i postimeve : 239
Age : 29
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: Kthen ēekun prej 185 mijė dollarėsh   Sun 20 Jan 2008 - 20:03

Dyzetetetėvjeēari, Reggie Damone, ėshtė dėshmi qė nė kėtė botė tė prishur ende ka njerėz tė ndershėm. Ai ka gjetur ēekun me vlerė prej 185.000 dollarėsh dhe e ka kthyer atė, ndėrsa si shpėrblim ka marrė 50 dollarė.

Damone nga Norwichi i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės kishte shkuar nė njė kabinė telefonike publike pėr tė bėrė njė telefonatė, dhe pasi iu kishte nevojitur njė copė letre pėr tė shkruar njė numėr, ai kishte marrė gjėnė e parė qė kishte parė aty.

E kishte kuptuar qė nuk bėhej fjalė pėr njė letėr tė gjuajtur, por pėr njė zarf nė tė cilin gjendej ēeku me vlerė prej 185.000 dollarėsh amerikanė. Damone, i cili pėrndryshe merr ndihmė pėr tė punėsuarit me tė ardhura tė vogla dhe punon nė McDonalds, ka thėnė se nė asnjė moment nuk i ka shkuar nė mendje tė mbante ēekun.

Ky njeri i ndershėm ka shkuar nė bankė dhe e ka kthyer ēekun!

Pėr kėtė mirėsjellje ėshtė shpėrblyer me falėnderime dhe njė shumė prej 50 dollarėsh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kthen ēekun prej 185 mijė dollarėsh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tema Shoqėrore :: Kuriozitete-
Kėrce tek: