ForumForum  Portalli*Portalli*  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Per ata qe thone "Te dua"

Shko poshtė 
AutoriMesazh
enischee

avatar

Numri i postimeve : 257
Age : 28
Registration date : 26/01/2008

MesazhTitulli: Per ata qe thone "Te dua"   Mon 28 Jan 2008 - 17:35

Cfare eshte dashuria? Kur themi se dashurojme dike… a e mendojme sinqerisht?
Si mund ta zbulojme?
Dicka per te refleksionuar...
Se pari, cfare vendi ze personi qe mendoni se dashuroni?
Thjesht te djersine duart, zemra jote rreh me forte dhe nuk te del zeri?
Nuk eshte dashuri... eshte nervozizem
Thjesht nuk mund ti heqesh syte apo duart nga ai?
Nuk eshte dashuri... eshte epsh
Thjeshte ndihesh krenare qe te shohin prane tij?
Nuk eshte dashuri... eshte fat
E do ate person vetem pse qendron gjithmone prane teje?
Nuk eshte dashuri... eshte vetmi
Rri prane tij sepse kjo eshte ajo qe ai dhe te gjithe te tjeret duan?
Nuk eshte dashuri... eshte ndershmeri
Rri prane tij vetem pse te percjell ngrohtesi dhe te kap doren?
Nuk eshte dashuri... eshte besim
Qendron me te sepse te thote se te do dhe nuk do ta lendosh?
Nuk eshte dashuri… eshte meshire
Rri me te sepse ne momentin qe e sheh zemra te kercen nga kraharori?
Nuk eshte dashuri… eshte pasion
I fal te gjithe gabimet e tij vetem sepse ai te intereson me shume se cdo gje tjeter?
Nuk eshte dashuri... eshte miqesi
I thua cdo dite qe ai eshte personi i vetem ne mendjen tende?
Nuk eshte dashuri... eshte nje genjeshter
Mendon se je i gatshem te japesh te gjitha gjerat materiale per te?
Nuk eshte dashuri... eshte bamiresi
Atehere???
Kur je vertete i dashuruar???
Kur... trishtimi i personit qe do... te ben te vuash
Dhimbja e tij, edhe pse ai eshte i forte dhe nuk e shpreh... te ben te qash
Syte e tij kane aftesine te shohin shpirtin tend dhe ta prekin thellesisht… gje qe dhemb…
Nje force magnetike e verber te terheq prane tij, pa te munguar persona te tjere qe thjesht mund ti pelqesh…
Mungesa e tij te zhyt ne melankoli...
Do jepje per te zemren tend… jeten… dhe vdekjen!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Per ata qe thone "Te dua"
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Dashuria!-
Kėrce tek: