ForumForum  Portalli*Portalli*  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Pule me perime

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DeQaNaSjA
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 726
Age : 26
Localisation : Ne Boten e Qudirave
Registration date : 12/01/2008

MesazhTitulli: Pule me perime   Sat 8 Mar 2008 - 19:13

Pergatitja per 4 veta:
4 fileta pule pa dhjame
1 spec i kuq i prere holle
2-3 domate te pjekura te grira ne rende
gjysem tufe Portulaca oleracea (purslane ne anglisht, portulak ne gjermanisht)
2 luge vaj
kripe, piper i zi
2-3 thelpinj hudhre

Si fillim grini holle thelpinjte e hudhres dhe skuqini pak ne vaj. Me pas shtoni filetat e pules dhe skuqini ne dy anet. Me pas hidhni specin e kuq dhe skuqeni dhe ca. Pas disa minutash shtoni domatet e grira dhe purslane, duke shtuar dhe kripe e piper dhe lijeni nje fare kohe te zihet. Servireni te nxehte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Pule me perime
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti dhe Kultura :: Kuzhina-
Kėrce tek: