ForumForum  Portalli*Portalli*  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Salce makaronash

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DeQaNaSjA
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 726
Age : 26
Localisation : Ne Boten e Qudirave
Registration date : 12/01/2008

MesazhTitulli: Salce makaronash   Sat 8 Mar 2008 - 19:15

Pergatitja per 450 gr makarona:
4 domate mesatare te pjekura
1 qepe e madhe ose 2 qepe mesatare
2-3 thelbinj hudhre
2,5 cm xhenxhefil i fresket i grire imet ne robot
kripe, piper i zi
1-2 luge vaj luledielli (nese nuk i keni hedhur vaj makaronave)

Pritini domatet holle, po ashtu qepen dhe hudhrat. Se pari hidhni qepen, hudhrat dhe xhenxhefilin per tu skuqur dhe pasi te jene skuqur pak shtoni dhe domatet dhe kripen e piperin dhe lereni keshtu deri sa domatet te jene zbutur mire. Se fundmi hidhini direkte mbi makaronat e ziera.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Salce makaronash
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti dhe Kultura :: Kuzhina-
Kėrce tek: