ForumForum  Portalli*Portalli*  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Qofte me kunguj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DeQaNaSjA
Princess
Princess
avatar

Numri i postimeve : 726
Age : 26
Localisation : Ne Boten e Qudirave
Registration date : 12/01/2008

MesazhTitulli: Qofte me kunguj   Sat 8 Mar 2008 - 19:16

Permbajtja per 4 persona:
8 kunguj
2-3 qepe normale
2 karrota normale
2 veze
koper
nenexhik
majdanoz i fresket
kripe
piper i zi
miell me sy

Pergatitja: Kungujt, qepet, karrotat dhe barishtet perzihen te gjitha ne nje ene pasi te jene grire holle. Pasi i shtohen vezet, kripa dhe piperi pritet pak sa te leshoje lengun qe permban ne menyre qe mielli qe do i shtohet me pas te jete ne sasine e duhur per te bere nje brume te pershtatshem dhe jo shume te trashe. Pastaj ju ngelet vetem t'i skuqni dhe ti hani me shendet.

P.S: kjo qofte mund te behet dhe me presh, por ne nje rast te tille nuk perdoret qepe sigurisht. Gjithashtu si garniture prane ketyre qofteve mund te shtoni dhe kos me koper (dhe sipas deshires dhe hudhra te grira holle).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Qofte me kunguj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Arti dhe Kultura :: Kuzhina-
Kėrce tek: