ForumForum  Portalli*Portalli*  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Korēė, 150 mjekė e 300 infermierė nė shėrbim tė komunitetit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
MiRa

avatar

Numri i postimeve : 804
Age : 30
Registration date : 08/01/2008

MesazhTitulli: Korēė, 150 mjekė e 300 infermierė nė shėrbim tė komunitetit   Sun 13 Jan 2008 - 1:20

Tė paktėn 150 mjekė dhe 300 infermierė janė nė shėrbim tė banorėve tė komunave dhe fshatrave tė rrethit tė Korēės, duke mbuluar kėshtu tė gjitha kėrkesat dhe nevojat e komunitetit.
“Mbulimi me shėrbim shėndetėsor, nėpėrmjet mjekut tė familjes, ėshtė njė nga pėrparėsitė e drejtorisė sė kujdesit shėndetėsor parėsor nė rrethin e Korēės”, tha dje Merita Kroi, drejtoreshė e kėsaj drejtorie.Aktualisht, shtoi ajo, shėrbimi i mjekut tė familjes ėshtė i pranishėm nė tė gjitha komunat kryesore tė rrethit tė Korēės, madje edhe nė ato mė tė largėtat nė zonat malore, ndėrsa ėshtė i kompletuar shėrbimi me inferimere thuasje nė tė gjithė fshatrat.Njė problem, sipas saj, ėshtė krijuar prej gati njė muaji nė komunėn e Lekasit, nga e cila ėshtė larguar mjeku qė shėrbente atje prej disa vitesh. Kroi sqaroi se edhe kjo komunė nuk ka mbetur pa shėrbim mjekėsor, pasi aty ėshtė dėrguar tė punojė nė ditė tė veēanta mjeku i caktuar pėr komunėn e Voskopojės

Marur nga Gazeta Ballkan !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Korēė, 150 mjekė e 300 infermierė nė shėrbim tė komunitetit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Shkenca dhe Jeta ! :: Shėndeti-
Kėrce tek: